3 vozy bmw v bmw muzeu

BMW Muzeum v Mnichově

Povinnost všech petrolheadů

Protože inspirace na road tripy není nikdy dost, rozhodl jsem se tu zveřejnit miniseriál o muzeích v Německu, konkrétně Muzeum BMW, Audi, Mercedes-Benz, Porsche a Volkswagen. Německých značek je samozřejmě víc, ale jejich muzea jsou víc z ruky a tahle patří k těm nejzajímavějším. Výše zmíněná čtveřice (kromě VW) navíc sídlí v Bavorsku a Bádensku-Württembersku, takže můžete jejich návštěvu spojit s výletem do Alp apod.

Začneme v Mnichově u BMW. U továrny najdete nejen BMW Muzeum, ale i futuristickou budovu BMW Welt. Pokud pojedete přes Rozvadov, do Mnichova dorazíte ze severu po A9, která v Mnichově končí. Na jejím konci jen odbočíte doprava a jste na správné ulici. Po pár křižovatkách a tunelech jste na místě, je to vážně výborně dostupné. V okolí továrny mějte oči otevřené, téměř vždy tam potkám nějaký zamaskovaný prototyp.

BMW Welt

BMW Welt (= World) je hodně impozantní budova, o BMW Muzeu už se to říct tolik nedá – je totiž téměř komplet pod zemí, ale kvůli architektuře tu nejsme. Welt je takový velký showroom s expozicí všeho od BMW, včetně motorek a značek Mini a Rolls-Royce. Je tu i velké předávací místo a obchod s BMW oblečením a suvenýry. Vstup je zdarma a otevřeno je každý den od 7:30 do půlnoci, v neděli od 9:00 do půlnoci.

BMW muzeum

BMW Muzeum se nachází na druhé straně ulice, téměř v areálu továrny. Můžete ho navštívit od úterý do neděle, od 10:00 do 18:00. V pondělí je muzeum zavřené, na to pozor! Dospělé vstupné za osobu je 10 €. A pak vás čeká všechno možné – historie, experimenty, prototypy, umělecky zmalováné závodní speciály, slavná nedávná minulost, hvězdy jako M3 CSL, M1, 507 roadster, Z8 a plno dalších sladkostí. Celkem je tu na ploše 4000 metrů čtverečních přes 120 exponátů. Než bych vám je tu vypisoval, raději koukněte na fotky.

Příští zastávka: Audi!

P.S.: Obchody zavírají už v 18 hodin, poté se BMW Welt téměř vylidní. Takže pokud chcete hlavně koukat na auta, doporučuji návštěvu třeba kolem osmé večerní. 😉

Fotografie: BMW Group a Revheadí archiv

Total
0
Shares
Mohlo by se vám líbit