fbpx

Hledání nejlepší silnice v ČR: Třebíč – Věžnice


Na neděli jsme opět plánovali vyjížďku a tentokrát jsme to směřovali na západ od Brna až k Jihlavě. Trasa byla, pár dobrovolníků se taky našlo, a tak to vypadalo nadějně. Jenže ráno se dozvídám, že Jirka se vylil jako váza a počasí s ním, takže byla akce odsunuta. Vydal jsem se tedy z Brna do Prahy po D1 a tím to mělo skončit.

Před Velkým Meziříčím mě ale zvědavost přemohla a musel jsem najít silnici, kvůli které jsme chtěli vyjížďku udělat. Po průměrných okreskách jsem se docoural do Svatoslavi, kde to začalo. Nový a naprosto hladký povrch mě dovedl na křižovatku u Radošova, kde to vypadalo parádně ve všech směrech. Postupně jsem projel pár silnic v okolí a to zajímavé hodil do mapy. Některé silnice jsou fajn, ale ta, kvůli které jsem sem jel, je naprosto výborná!

Začíná už v Třebíči a táhne se otevřenou krajinou a občasnými lesy přes Čechtín a Kamenici (bez Ordinace) až na křižovatku před Věžnicí. Je tu jen pár ostrých zatáček, spíš převládají ty táhlé a mírné, pak hodně rovinek a kopečků. Vyjímečná je ale její délka – 22 kilometrů rozdělených jen třemi vesnicemi – a po celou dobu perfektně hladký povrch a jen mírný provoz (aspoň tedy v neděli).

Fotky jsou spíš ilustrační, fotil jsem za jízdy a přes špinavé okno. Každopádně, těším se, až domluvíme náhradní termín, a vyrazíme sem hromadně!

 


Michal je původní zakladatel Revheada a tak se stará i o chod webu. Živí ho marketing, ale životní láskou jsou pořád auta. Nemá rád regulace a o to víc v silniční dopravě. Protože je konzerva, tak rád řadí manuálem a preferuje atmosféry s šesti válci a pohonem vzadu - proto jsou jeho srdcovkou starší BMW a Porsche.