fbpx

Sraz – Jankóv Vršok 03/2016


Na Velký pátek jsme uspořádali první Revheadí sraz, o kterém jsme vás dříve informovali. Nakonec se nás potkalo osm aut. Dva Focusy ST, Clio RS, Octavia RS, dvě třílitrové BMW, Ford Fiesta a Opel Astra GTC Turbo s vadným těsněním pod hlavou, které se postaralo o mráček na první fotce :)

Cesta probíhala bez problému a v Trenčíně jsme kolem 10:00 hodiny mohli vyzvednout našeho dvorního fotografa Kevina Krajcovice. Všichni normální v Trenčíně doplňovali energii v podobě snídaně v McDonaldu a ti nenormální (já) si na rychlo mydlily auta na myčce, aby jejich miláčci nevypadali na fotkách ušmudlaně. V Uhrovci kousek od Jankova Vršku už mi bilo srdíčko očekáváním na první pořádné svezení po zimě. A vzhledem k tomu, že nikdo na dolním parkovišti ani nezastavil a všichni jsme pokračovali jako vláček různobarevných splašených angličáků vstříc kopci, tak mi bylo víc než jasné, že jsme zase všichni naladěni na stejnou vlnu. Řev pětiválce střídal ryk šestiválce a hned za ním prskal závodní výfuk Milltek Clia RS.

Nahoře jsme se otočili a zase dolů, a pak ještě několikrát. Nic se nevyrovná pocitu, když sdílíte společné radosti s někým podobně naladěným. Ten vykládá, jak projel tu zatáčku, kde a jak mu ustřelil “zadek” a podobně. Endorfin v krvi byl také důvodem mého spontánního nápadu jít úplně proti zažitému chování. Navrhl jsem si prohodit auta. Vystřídat během pár minut Ford Focus ST, Clio RS a BMW 330i (koncepčně úplně jiné auta) bylo zajímavé a doufám, že ho zase někdy zopakujeme. 

Benzínem nepolíbený člověk, který nás sledoval z zpovzdálí, by nás snad i nazval blázny. A on nás tak asi i někdo nazval, jelikož se za chvíli objevila nebývale ostrá slovenská Polícia. Po výměně názorů a společném obědu pro uklidnění situace jsme však dále mohli pokračovat v ježdění. Ale abych se vrátil k té myšlence bláznů. Otázka přítelkyně mého kamaráda nás (Revhead Society) vystihuje myslím naprosto přesně. “Zase jedete na tu vaši vyjížďku za štěstím?” Ano, jedeme. Přidáte se příště i vy? Další vyjížďku máme naplánovanou na sobotu 9. 4. 2016. Sledujte náš facebook, kde najdete i kompletní galerii z této akce.

Malá statistika na závěr:
Ujeté km: 200
Průměrná spotřeba BMW 330i: 12,5l/100km
Průměrná spotřeba Ford Focus ST: 14,5l/100km
a na závěr… Průměrná spotřeba BMW 330d: 6,5l/100 km :-)


Jirka je spoluzakladatelem Revheada a protože nevynechá jedinou příležitost se setkat s lidmi podobně nakaženými motorismem, založil komunitu Revhead Society. Vystudoval automobilní a dopravní inženýrství a i jeho profesní práce se motá kolem vývoje motorů. Na slovo diesel zakleje.