několik sportovních vozů za sebou u zříceniny hradu

Revhead Society otevírání sezóny 2019

Zápisky z naší tradiční akce

Jako už každoročně jsme uspořádali revheadí otevírání sezóny na Jankóvém vršku. Už při obepisování kamarádů jsem tušil, že to bude po větší než obvykle. Prakticky všichni mi totiž odsouhlasili termín i účast, včetně mého kolegy Michala (Michalova poznámka: ten den jsem strávil 16 hodin v kanceláři, věřte, že bych raději přijel). Z tradičních účastníků tak chyběli jen Brňáci. A když bylo jasné, že počasí jsme objednali taky správně, nebylo co řešit. Bude to super den!

Ráno jsme měli sraz na Benzině v Drslavicích, kde jsme zablokovali prakticky celé parkoviště. Po krátké diskuzi a zjišťováním, kdo na novou sezónu přezbrojil auto nebo holku, jsme spořádaně vyjeli směr slovenský Beckov a Jankóv Vršok. Toto místo máme oblíbené hlavně proto, že se jedná o širokou, klikatou a relativně dlouhou cestu, která je prakticky bez provozu. Dá se tu tudíž trošku zablbnout a dodělat pneumatiky, jak jsme se o to skoro všichni, až na Suna, snažili. Ten skleroticky opět zapomněl, že jeho Clio RS má nejvyšší výkon až v 7250 otáčkách, a tak dokonce brzdil i Báru s Golfem GTI. Nebo že by toto ponížení bylo plánované?

Zpestřením byl Libor s upravenou Imprezou STI. Libor ji totiž ždímal, držel pod krkem, až si ta „děvka“ z pekla radostí odprskávala a dokazovala, proč se nazývá kladivem na supersporty. Pár smyků ukázali i borci s BMW. Velkým překvapením pro mě byla Alešova nová tříválcová Fiesta ST. Opravdu velké překvapení! Charakterní zvuk a výborné jízdní vlastnosti. Tohle auto si zaslouží svůj samostatný článek. Po obědě jsme si dali ještě pár výjezdů a celé ježdění jsme zakončili v Nivnici, kde jsme u kulatého stolu probrali, jaká to byla letos nuda, když na nás nikdo nezavolal policejní „safety car“. I když pokusy údajně byly… :)

Každopádně, opět se mi potvrdilo, že kolem aut se motají perfektní a veselí lidi. Za celou akci nebyl žádný problém, vozili jsme se navzájem a tak bylo možné ochutnat i jiná auta v plném nasazení. Velkou výhodou Revhead Society tak jsou lidi, rozmanitost vozového parku a já jsem hrdý, že se pomalu rozrůstáme. Za hezké fotky musím poděkovat Míši.

Příští plánovaná akce jsou motokáry v Hodoníně. Už teď se na tu bandu těším. Pro aktuální informace sledujte naši skupinu na facebooku. Budeme tam o této akci informovat.

Total
0
Shares
Mohlo by se vám líbit