Detail na volant vozu Mercedes

Jak jsme si nechali přešít volant

Malá investice, co má velký efekt

Udržet interiér auta ve slušném stavu nedá ani tolik práce – plasty vypadají pořád plus minus stejně, látky víceméně taky (když si dáte pozor s jídlem), sklo jde umýt jednoduše a ošoupat se podaří jen pár tlačítek. Kůže je ale mnohem problematičtější – dříve či později se začne lesknout, případně praskat a je vidět, že stárne. Jak na sedadlech, tak na řadící páce a hlavně na volantu. Už po pár letech používání je kožený věnec často ošoupaný a lesklý. Přitom volant máte pořád na očích a v rukách – stojí za to ho udržovat v co nejlepší kondici.

volant stary

U mého BMW z roku 2007 už měl volant to nejlepší daleko za sebou a tak jsem se rozhodl pro renovaci. Pokud vás to už taky napadlo, rozhodně to udělejte. Tenhle článek je pro vás.

Firem, které obšití novou kůží nabízejí, je hromada, ale většinou jsou v těch nejzvláštnějších částech ČR a volant se jim posílá. Já jsem na volant nechtěl čekat a taky jsem se necítil na jeho demontáž, takže jsem si našel firmu, která umí provést renovaci i na počkání. Sice sídlí až v Liberci, ale viděl jsem v tom příležitost si vyjet na Ještěd po jedné z nejlepších silnic v ČR. Tak jsem se objednal a vyrazil.

V provozovně firmy viselo na zdi několik desítek vzorků různě barevných a různě perforovaných kůží. V nabídce je možnost zesílení věnce, zploštění spodku volantu, prošití různými nitěmi a podobně. Přizpůsobení volantu na míru se meze nekladou, ale osobně nemám tyhle cirkusárny rád a chtěl jsem se držet co nejvíc původnímu vzhledu – takže černá perforovaná kůže a černé nitě.

Volant mi odmontovali, auto jsem nechal na místě a vyrazil do centra. Liberec je poměrně hezké a sympatické město, je tu rodný dům Ferdinanda Porsche, menší technické muzeum, automuzeum, hezká radnice a pár příjemných kaváren. Po 3 hodinách je volant hotový, takže valím zpět.

A je to lepší než jsem čekal! Volant je jako nový, příjemně matný, kůže je kvalitní, měkká, hezky obšitá a to hlavní – strašně příjemně voní novou kůží!

volant bmw 120d e87 mpaket

Nechávám si ho namontovat zpět a jedu se projet směr Ještěd. Vůně kůže se už šíří celým interiérem a ještě dnes, měsíc po renovaci, je kůže krásně cítit v celém autě. Nezdá se to, ale najednou máte z interiéru úplně jiný pocit – jako u nového auta. Volant máte totiž stále v rukách a je vaší hlavě nejblíž, takže ho pořád vnímáte. Je to snad první zákrok na autě, kdy nelituju utracených peněz. Nejlepší investice, co jsem zatím do auta vrazil. Udělejte to taky, nebudete litovat ?

Jak vypadal volant po 10 letech používání a jak vypadá teď (plastový střed ještě dořeším):

P.S. Obšití jsem si nechal udělat u firmy Volantech. Na počkání trvá obšití 3-4 hodiny. Rezervace je potřeba udělat pár dní dopředu. Cena je zhruba od 1500 do 2500 Kč, samozřejmě podle míry individualizace. Tohle není komerční článek.

Total
0
Shares
Mohlo by se vám líbit